Designer toy

działanie

Przepis na mały dizajn

zestaw instrukcji

Projekt "Przepis na mały dizajn" zrealizowałyśmy w 2013 roku w Galerii Dizajn BWA Wrocław. Polegał na zebraniu od polskich projektantów instrukcji realizacji prostych przedmiotów. Przepisy zostały zaprezentowane w formie wystawy, publikacji i strony internetowej.

Uczestnicy
dzieci i dorośli
Czas trwania
zależy od wybranego przepisu
Materiały
  • zależy od wybranego przepisu, ale wszystkie są łatwo dostępne, niedrogie i znane z codziennego użycia

Wejdź na stronę projektu, a poznasz dziewiętnaście sprytnych, dowcipnych i inteligentnych przepisów na mały dizajn. Słowo „mały”, którego użyłyśmy w tytule projektu, wcale nie umniejsza wagi przedsięwzięcia. Przepisy zostały przygotowane przez doświadczonych i znanych polskich projektantów oraz grupy projektowe. Każdy z nich mógł wymyślić dowolny przedmiot z użyciem wybranych przez siebie materiałów; łatwo dostępnych i niedrogich.

„Przepis na mały dizajn” jest wyrazem naszego podejścia do dizajnu. Myślimy o nim w kontekście otaczającej człowieka rzeczywistości – nie tylko tej materialnej. Okazuje się, iż projektanci, którzy wzięli udział w naszym projekcie, sądzą podobnie, a ich przepisy udowadniają, że pojęcie dizajnu odnosi się nie tylko do rzeczy.

Dizajn to również doświadczenia, uczucia, emocje, których powodem może być obiekt. Przyjemność majsterkowania, wspólna zabawa, zjedzona razem kolacja.

Zachęcamy do podobnego spojrzenia na dizajn, a przede wszystkim do krytycznego przyjrzenia się swojemu otoczeniu i twórczego podejścia do rzeczy oraz sytuacji składających się na Twoją codzienność.

Każdy z projektów został udostępniony na wolnej licencji, która pozwala na niekomercyjne użycie pomysłów z zaznaczeniem jego autora bądź autorów. Każdą instrukcję możesz wydrukować i powielać do woli. Zapraszamy do korzystania!

Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 3.0 Polska

Nie-jedzenie